Nelekej se velkých výzev a neboj se odpovědnosti

• Kategorie: Psychické zdraví a odolnost
Michal Tarant (Majkl)

Michal Tarant - Majkl je člověk, který se nebojí velkých výzev. V Litvínově založil soukromou Střední průmyslovou školu Strojírna Litvínov, která nabízí kvalitní výuku propojenou s provozem zaběhnuté strojírenské firmy, a přitom zaměřenou na akademický rozvoj studentů. Čtyři roky byl jejím ředitelem, letos ji předal novému vedení, aby se mohl věnovat dalším výzvám. Mezi ně patří například Středisko volného času Smajlík, které založil při SOŠ Schola Humanitas a nyní nabízí 15 kroužků různého zaměření. Velkých výzev a náročných projektů se nebojí ani ve skautském prostředí - loni šéfoval pořadatelskému týmu vodáckého srazu Navigamus, na který přijelo více než 1500 účastníků. Letos se zhostil pořadatelství Ústřední lesní školy. V Junáku už desítky let působí souběžně na více úrovních. Vedle vedení vlčáckého oddílu je současně vedoucím střediska Oheň, předsedou mostecké okresní rady Junáka a členem Náčelnictva, kde se podílel např. na vzniku nové ideje pro světlušky a vlčata. V letech 2011-2020 byl místonáčelníkem Junáka.

Praktická doporučení od člověka, který se výzev ani odpovědnosti rozhodně nebojí.

V dnešní době se řada lidí bojí přijmout odpovědnost, vedení oddílu vnímají jako příliš velký úkol, na který si netroufají. Ochota převzít odpovědnost je však jednou z klíčových dovedností, ke kterým směřuje skautská výchova.
Diskusní program s Michalem Tarantem - Majklem, který založil soukromou střední školu, středisko volného času, pořádal Navigramus, byl místonáčelníkem Junáka a k tomu všemu stále vede oddíl, středisko a okres. Nečekejte žádnou přednášku: Majkl nasdílí několik tipů, které mu v životě pomohly nastartovat velké věci, a taky je dotáhnout k úspěšnému konci. Bude ale k dispozici pro vaše dotazy, klidně i ty na tělo.